0
profile avatar

 اسپیرولینا بی شک پدیده ای در زمینه ارزش های غذایی و دارویی و در مجموع سلامتی انسان عصر حاضر می باشد ،ارزش غذایی اسپیرولینا این جلبک سبز آن چنان کارشناسان را مجذوب نموده است که به آن نام هایی ماند Super Food , The Food of Future یعنی بهترین غذا و یا غذای آینده را داده اند ، جالب اینکه نه تنها در صنایع غذایی بلکه در شاخه های مختلف صنعت و تحقیقات و دامپروری و کشاورزی نیز کاربرد فراوان یافته است .

تنها مصرف روزی پنج گرم اسپیرولینای تازه یعنی تنها یک قاشق آن توانسته کودکانی با کمبود شدید تغذیه ای در مناطق محروم جهان را در کمتر از نود روز به مانند کودکانی کاملا سالم و بقول خودمان تپل مپل تبدیل نماید . نکته جالب در مورد جلبک خوراکی سبز رنگ اسپیرولینا قابل هضم بودن آن میباشد ، یعنی بر خلاف گیاهان که گاهی تا نود درصد آنها قابل جذب نیست و به اصطلاح دست نخورده از بدن دفع میشوند ، اسپیرولینا بخاطر دیواره نازک سلولی به راحتی در سیستم گوارش انسان قابل جذب می باشد .

در  همین صفحه با خواص گوناگون دارویی و حفظ سلامتی اسپیرولینا نیز آشنا خواهید شد ، خواصی مانند ضد التهاب ، کاهش کلسترل و کنترل و تثبیت فشار خون ، بازیابی و حفظ سلامتی بطور عمومی و کلی با توجه به تقویت بسیار عالی بنیه و استقامت روحی و جسمی ، کاهش خستگی در اثر کار و تلاش و فعالیت و نیز کنترل جالب مصرف انرژی یعنی از مصرف ناگهانی انرژی و افول زود هنگام آن جلوگیری نموده بلکه انرژی را بطور متداوم به سلول های بدن انسان می رساند.

اسپیرولینا که گذشته از طعم فوق العاده تازه آن به صورت پودر و قرص اسپیرولینا نیز به بازار عرضه میگردد آنچنان از پرتئین غنی می باشد که هیچ یک از سایر منابع مانند مرغ و ماهی و گوسفند به پای آن نمی رسند . سلول های اسپیرولینا به طرز عجیبی مانند بسته های کوچک ویتامین و مواد معدنی و صد البته جادوی جوانی یعنی آنتی اکسیدان عمل میکند .

 مواد مغذی در ۱۰۰ گرم اسپیرولینا :

  • پروتئین ۶۰-۷۰ گرم
  • اسید های چرب ۴-۵ گرم
  • هیدرو کربو ها ۱۵-۱۸ گرم
  • کلسیم ۴۰۰-۶۰۰ میلیگرم
  • GLA , Phycocyanin,
  • آهن ، پتاسیم ، منیزیوم ، روی
  • ویتامین A , B1 , B2 , B6 ,  B12 , E

بطور کلی اسپیرولینا را میتوانید در هر  زمان مصرف کنید ، یکی از بهترین زمان ها ، صبح و صرف صبحانه است که میخواهید روزی پر انرژی برای مشتریان و یا دانشجویان و کارمندان خود شروع کنید ، یک قاش اسپیرولینا میکس با آب پرتقال ، آب آناناس و هر طعم دیگری که می پسندید میکس کرده براحتی میل کنید . میتوانید پودر اسپیرولینا را با انواع دسر و یا ژله ها و بستنی میل کنید . بطور کلی مصرف اسپیرولینا یک قانون اصلی دارد آن را چندان با غذا طبخ نکنید زیرا که حرارت ارزش غذایی اسپیرولینا را کاهش میدهد.

 

ارسال یک دیدگاه

0

بالا

X